BAŞKAN TUNA OTONOMİ’Yİ ZİYARET ETTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Akyurt’ta bulunan Otonomi’ye ziyarette bulunarak, galeri esnafıyla bir araya geldi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, OTONOMİ’Yİ ZİYARET EDEREK, GALERİ ESNAFIYLA İSTİŞARELERDE BULUNDU

-OTONOMİ’DE BULUNAN KLASİK MODEL ARAÇLARLA İLGİLENEN BAŞKAN TUNA, ARABALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

-MASFED-OTONOMİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI AYDIN ERKOÇ, BAŞKAN TUNA’YA KLASİK ARABA MAKETİ ARMAĞAN ETTİ

-BAŞKAN TUNA’DAN OTONOMİ ESNAFINA ULAŞIM MÜJDESİ:

“OTONOMİ’YE KOLAY ULAŞIM İÇİN ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANLIĞI’NDAN İLAVE İKİ AYRI METRO HATTI TALEP ETTİK. BÜYÜKŞEHİR OLARAK EGO OTOBÜSLERİYLE ULAŞIM KONUSUNDA DA GEREKLİ ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYORUZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Akyurt’ta bulunan Otonomi’ye ziyarette bulunarak, galeri esnafıyla bir araya geldi.

Masfed-Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Otonomi’de galerileri gezen Başkan Tuna, klasik arabalarla da yakından ilgilendi. Ziyaret sırasında gördüğü klasik arabalara binen ve araçların yaşı ile genel özellikleri hakkında bilgi alan Başkan Tuna, galeri esnafının taleplerini de tek tek dinledi. Masfed-Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç’un klasik araba maketi hediye ettiği Başkan Tuna, galeri esnafıyla toplu fotoğraf da çektirdi.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAK”

Ziyaret sırasında özellikle şehir içi galeri faaliyetlerinin yasaklanmasına rağmen birçok galerinin şehir içinde faaliyet gösterdiğini belirten galeri sahiplerini dinleyen Başkan Tuna, “Bu konu üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Gerekli tedbirler alınacak”dedi.

Otonomi’ye ulaşımın sağlanması konusunun gündemlerinde olduğunu ifade eden Başkan Tuna, “Başkent’te raylı sistemleri yaygınlaştırma projesi kapsamında, ulaşımda ilave iki ayrı metro hattı talep ettik. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nda çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir olarak ayrıca EGO otobüsleriyle de ulaşım için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı.

HABER FOTOĞRAFLARI