BÜYÜKELÇİLERİNDEN BAŞKAN TUNA’YA ZİYARET

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya büyükelçi ziyaretleri devam ediyor.

ETİYOPYA, ÜRDÜN VE HOLLANDA BÜYÜKELÇİLERİ ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA’YA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

-ZİYARETTE İKİLİ İLİŞKİLER VE ORTAK PROJELER MASAYA YATIRILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya büyükelçi ziyaretleri devam ediyor.

Başkan Tuna’ya son olarak, Ürdün Haşimi Krallığı Büyükelçisi İsmail Issa Rifaie, Ankara'ya yeni atanan Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Girma Temesgen ile Hollanda Krallığı Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet nezaket ziyaretinde bulundu.

İKİLİ İLİŞKİLERE VURGU YAPILDI

Ayrı ayrı görüştüğü büyükelçilerle ülkelerarası ikili ilişkiler ve ortak projelerin geliştirilmesi konusunu görüşen Başkan Tuna, yeni atanan büyükelçilere Ankara’nın kültürel ve tarihi geçmişi hakkında bilgi verdi.

Her üç büyükelçinin ziyaretinde özellikle Başkentlerin akıllı kentler olarak gelişmesi ve sürdürülebilir kalkınmaya yönelik yeni yatırımlara önem verilmesi konusu masaya yatırıldı.

ETİYOPYA VE HOLLANDA'NIN YENİ BÜYÜKELÇİLERİ

Yeni göreve başlayan Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Girma Temesgen ve Hollanda Krallığı Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet, Ankara'ya hayran kaldıklarını ve burada görev alacakları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Elçiler, Başkan Tuna'nın kendilerine zaman ayırmasından dolayı memnuniyet duyduklarını da ifade ettiler.

HABER FOTOĞRAFLARI